• 01.png
 • 02.png
 • 03.png
 • 04.png
 • 05.png

Prohlášení o přístupnosti webu města

 

Prohlášení o přístupnosti

 Na internetovém portálu Obce Bukovany – oficiálních internetových stránkách  http://obecbukovany.eu  jsou informace související s výkonem veřejné správy uveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Tato webová prezentace vyhovuje požadavkům kladeným vyhláškou č. 64/2008 o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti) - pravidla přístupnosti.

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby obsah stránek byl přístupný i v alternativních prohlížečích (Opera, Mozilla, FireFox, Safari...). Webové stránky jsou na provozovány na Open-Source redakčním systému Joomla.

 Informace na webu jsou přehledně řazeny do kategorií. Kontakty na pracovníky úřadu lze načíst přímo do mobilního telefonu pomocí QR kódů.

 Ve stromové struktuře stránek jsou užity nejvýše dvě úrovně zanoření.

 Na tomto serveru jsou v plném rozsahu obsaženy informace, které je obec dle příslušné legislativy povinna zveřejnit způsobem, umožňujícím dálkový přístup. Kromě povinně zveřejňovaných informací obsahují tyto stránky mnoho dalších informací o činnosti obce při výkonu samosprávy i státní správy. Toto prohlášení se týká informací prezentovaných na výše uvedeném serveru a nevztahuje se na zde umístěné externí zdroje - odkazy na jinde umístěné položky – odkazy na cizí hosting služeb (například E-ZAK, stránky partnerů, nabídky práce, odkazy na youtube a další podobné).

 Podmíněně povinná pravidla

 Veškeré zveřejněné texty jsou definovány v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlíčeže (Ctrl + posun kolečkem na myši).

 Způsob otevírání nových webových stránek není v kódu nijak specifikován a je ponechán na volbě uživatele.

 Stránky jsou standardně ovladatelné, informace jsou sdělovány jednoduchým jazykem a srozumitelnou formou.


 Na webových stránkách se mohou vyskytovat informace ve formátech:

 •  MS Word (.doc; .docx - dokumenty, které lze vyplňovat - např. přihlášky, formuláře) a MS Excel (.xls, .xlsx - dokumenty, které obsahují tabulková data a obsahují výpočty) a MS PowerPoint (.ppt, .pptx) – jedná se o dokumenty, vytvářené pomocí produktu MS Office společnosti Microsoft, kancelářský balík OpenOffice.org  zdarma ke stažení
 • RTF – textový dokument, který dokáže zobrazit většina běžně používaných textových editorů
   
 • PDF - dokumenty vytvářené pomocí produktu Adobe Acrobat  (pro zobrazení těchto dokumentů doporučujeme prohlížeč Adobe Acrobat Reader - zdarma ke stažení na stránkách společnosti Adobe Systems, Inc.) 
 • ZIP - komprimované dokumenty
 • JPG, GIF, PNG - grafické dokumenty

 

Kontakt na správce portálu

 

I když internetový portál Obce Bukovany vytváříme podle výše uvedených norem a pravidel, může se stát, že narazíte na chybu. Vaše případné náměty, upozornění, postřehy či informace k přístupnosti stránek nám proto zašlete na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Děkujeme.

 

Aktualizováno dne 06.12.2018.

 

Partneři:

 Sokolovsko Záchranný kruh   boden kvkrajziva kraj